E-booki z DD

Opowiadań w tej tematyce, wrzuconych do sieci jest naprawdę niewiele. Być może większości znudziło się pisanie za darmo, w końcu nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. Autorzy różnych blogów i postów na forum (z opowiadaniami) wzięli się więc na sposób - skoro poświęcają swój czas, to chcą mieć z tego jakikolwiek zysk. To ich twórczość, ich czas, ich wena i ich pomysły więc mają do tego prawo. Ja nie chcę tutaj niczego polecać, ani zachęcać do zakupu. Podjąłem po prostu próbę zebrania tych e-booków, w których są elementy DD w jednym miejscu. Zaznaczam jednak, że jest to tylko i wyłącznie fikcja literacka, a co za tym idzie, nie należy brać z niej przykładu. E-booki to nie instrukcja obsługi kobiety, ani mężczyzny. Z resztą nikt jeszcze takiej sprawdzającej się zawsze i wszędzie instrukcji nie wymyślił, ale do rzeczy.Jestem drogą ci wybraną
Spośród innych wielu dróg
Jestem bogiem i tyranem
I spełnieniem twoich snów…
(Bajm – Diament i Sól)

Zbiór opowiadań „Diament i Sól”, to powieść we fragmentach, podzielona na opowiadania.
Historia Matyldy i Bartosza jest daleka ideałom i przesłodzeniom.
To realia życia.
Bohaterowie zmagają się ciągle z tzn. „opinia społeczną”. Jednak nie tylko z nią. Dochodzi do tego przeszłość stworzona w niejasnych barwach, a przyszłość nie maluje się cieplej.
Powieść jest naszpikowana problemami, ale i przesiąknięta erotyzmem, oraz niekiedy dozą poczucia humoru.
Tutaj nic nie jest jasne, nie ma podanych na tacy gotowych rozwiązań. Czytelnicy mogą sami wyciągnąć wnioski i odkryć „swoją prawdę”, która może znacznie się różnić o prawdy odkrytej przez innego czytelnika.

Część 1 - Niejasność sytuacji: Kliknij tutaj


Część 2 - Powrót śpiącej królewny: Kliknij tutaj

Części się mają pojawiać co 1-3 dni, czasami kilka razy dziennie, więc nie będę za każdym razem wrzucał tylko podam link do bloga autorki i tam zapewne zaraz po publikacji pojawi się informacja o kolejnej części:
http://sandra-banasiak.blogspot.com/

.....


Wiktor i Angelika to niebanalna opowieść o banalnym związku. Na pierwszy rzut oka to historia jakich wiele. Przystojny, postawny, bogaty właściciel pensjonatu i jego pracownica - recepcjonistka. To coś jak szef i sekretarka, ale jednak opowieść różni się od pozostałych tego typu. Wiktor to arogancki mężczyzna, pewny siebie, władczy i dominujący, wydaje się nie mieć serca, albo mieć je zamienione w głaz. Dzięki pewnej kobiecie zaczyna czuć coś więcej niż obowiązek i materializm. Co takiego ma w sobie Angelika, że Wiktor jest nią zainteresowany? Czy młodej pracownicy uda się zmienić coś w jego zachowaniu i postawie? Czy warto się angażować w związek z kimś takim jak on jeśli zajdzie taka możliwość? To opowieść o męskiej dominacji, patriarchacie, codzienności. To opowieść o dwóch skrajnie różnych połówkach serc, które się spotykają. To o miłości pełnej poświęceń, bólu, konsekwencji.

Z tego co mi wiadomo całość ma składać się z 10 części, a co będzie dalej... tego jeszcze nawet sam autor nie wie. Jeśli ktoś ma ochotę zakupić e-booki o Wiktorze i Angelice wystarczy, że  KLIKNIE TUTAJ , a zostanie przekierowany na stronę, na której znajdują się dokładne informacje co do ceny i liczby stron, oraz odnośnik do samego zakupu. Nikt jednak nie każe kupować kota w worku, więc są dostępne fragmenty promocyjne TUTAJ.

.....


Sprzedana - powieść, która z założenia miała być romansem oderwanym od rzeczywistości, ale też nie w pełni fantastycznym. Miała to być piękna historia o najzwyklejszej miłości, wartościach ponadczasowych i trudnych wyborach ubrana w słowa, które zapewne nie odzwierciedlą tego w pełni, bo żadna ze mnie pisarka. Powieść ma przenosić w inny świat. Ma przenosić do czasów gdy po kamiennych i piaskowych drogach stukały kopyta podkute podkowami, a państwa miały swoich władców, rycerzy, bohaterów, ale i wrogów. Sprzedana to opowieść o siedemnastoletniej dziewczynie, która wychodząc za mąż za ponad dziesięć lat starszego władcę potężnego królestwa nieświadomie wspomaga państwo i pokrywa tym jego długi zaciągnięte od innych królestw, ale i zobowiązania wobec ludu.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że to będzie saga pt. Rodzina Weklerów. Kiedy pojawią się trzy kolejne części jednak wciąż nie wiadomo, ale są już znane ich tytuły: Wybrana, Oddana, Skazani. Z pewnością pierwsza informacja o kolejnych wydaniach pojawi się TUTAJ (informacja o Sprzedanej, ilość jej stron, cena i link do zakupu już się tam znajdują), a ich fragmenty będą dostępne TUTAJ (fragmenty Sprzedanej już są dostępne).

.....

Ktoś kiedyś nazwał to "Polskim Jamesem Bondem", moim zdaniem to lekkie nadużycie. Nie jest to tak dobre jak słynna legenda kina i literatury - Agent 007. Piter Sommerset ma jednak w sobie klasę, elegancje, obycie, zdolność prowadzenia rozmowy. Dostaje zlecenie, chce je wykonać ze wszystkich sił, ale na drodze staje mu jakże piękna i żywiołowa kobieta. Chodzi za nim krok w krok, ciągle popada w tarapaty, wreszcie ładuje się na statek, a jak wiadomo kobieta na statku przynosi pecha. Przygoda na niejeden raz to opowieść sensacyjno-przygodowa, trochę romans, przeznaczona dla ludzi w każdym wieku, zarówno dla nastolatków, jak i tych w średnim czy starszym wieku, niezależnie od płci.

Z tego co wiadomo już dziś, to ma być trylogia. Piter Sommerset pojawi się więc jeszcze dwa razy, bo jego pierwszy raz już nastąpił. Informacje na temat Części 1 (cena, liczna stron, link do zakupu) możecie znaleźć TUTAJ , tam również pojawią się informacje o dwóch pozostałych częściach tej niecodziennej powieści. Wydanie Części 2 ma nastąpić jeszcze w tym roku. Fragmenty Pitera Sommerset znajdują się TUTAJ .

.....

"Gra o duszę" jest zmysłowo-brutalną opowieścią o młodej kobiecie, która zakochuje się w najmniej odpowiednim mężczyźnie i pada ofiarą zmyślnie uknutego spisku. Doskonała kumulacja emocji, cierpienia oraz erotyki nie pozwala na przejście obok tekstu obojętnie. Wątek nieba i piekła oraz walki dobra ze złem wbija powieść w nurt fantasy, miłość nadaje jej barwy romansu, a wiarygodność psychiczna postaci oraz realizm opowieści sprawiają, że tekst jest na wskroś współczesny. Aby zapoznać się z fragmentem należy kliknąć TUTAJ , a nastąpi przekierowanie do strony, z której można pobrać fragment. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę zapoznać się z całością, to wystarczy kliknąć TUTAJ i dokonać zakupu.

.....

Słynna Przepustka dla szczęścia, która swój początek miała na blogu onet pt. Patryk i Majka, następnie została przeniesiona na bloggera i tam zdobyła sławę pt. Historia pięciu par, ale jej prawdziwe miesiące królowania nastały pt. Historia kilku par. Po tak licznych przenosinach blog wcale nie tracił swoich czytelników, wręcz przeciwnie - zyskiwał ich, niemal co dnia przybywali nowi by zapoznać się z blogiem, który zaczął być czymś na wzór telenoweli. Autorzy jednak zrezygnowali z publikowania w sieci, większość, o ile nie całość zniknęła z bloga bezpowrotnie, ale nic straconego - z tą historią można się nadal zapoznać. Przepustka dla szczęścia została poprawiona, dopracowana, i wydana w e-bookach. Z tego co wiadomo już na sto procent, to że ta "telenowela" ma mieć 13 części, do tej pory zostało wydane 12. Czekamy więc na ostatnią część tej zwykłej, codziennej historii, która skupia w sobie niemal wszystko: różnorodnych bohaterów, różne sytuacje, większość życiowych problemów. To jedyna taka publikacja, której akcja toczy się nie poza naszym zasięgiem, a w tym co widzimy za oknem. Przedstawia problemy i radości z jakimi spotykamy się na co dzień my, nasi wrogowie, lub nasi bliscy. Również bohaterowie są tak różni, że mogliby być: rodziną z sąsiedztwa, kumplem z ławki, koleżanką od kieliszka, policjantem, który wypisywał nam mandat, dziewczyną, która nie podała adoratorowi swojego numeru telefonu, kochankiem przypadkowo spotkanym, który miał wyciągnąć świeżo upieczoną mężatkę z rutyny. Jacy są bohaterowie Przepustki dla szczęścia możemy przekonać się odwiedzając forum tego przedsięwzięcia, dostępne TUTAJ (forum jest jeszcze niedopracowane).

Cała historia zaczyna się dość niewinnie. Trzy wagarowiczki i trzech współlokatorów. To wydaje się być idealne zestawienie, ale niekoniecznie. Wystarczy, że wagarowiczki są sobie przyjaciółkami tylko z nazwy, a ich obiekty zainteresowania mają niejedną tajemnice, nie najłatwiejsze charaktery i w dodatku większą lub mniejszą dozę szowinizmu w DNA. To o tym jak jeden zakład, potrafi skomplikować życie, nie tylko jednostki, ale całej grupy. Cała seria "telenowelowa" zaczęła się właśnie od rozpuszczonej Majki i jej niekonwencjonalnego sposobu na podryw niejakiego Patryka - mężczyzny z zasadami. - Aby zapoznać się z pierwszą częścią oraz jej następstwami wystarczy przejść TUTAJ (ilość stron, cena, link do zakupu), a fragmenty "telenoweli" dostępne są TUTAJ (często aktualizowane). Część 1 Przepustki dla szczęścia jest całkowicie DARMOWA (kliknij w "DARMOWA" , a nastąpi przekierowanie na stronę, gdzie można pobrać część 1).

.....

Modlitwa upadłych Aniołów to siódma część "telenoweli" Przepustka dla szczęścia, ale jest inna od swoich poprzedniczek, jak i tych późniejszych części. Różni się bowiem tym, że jest historią samą w sobie, nie trzeba nic więcej aby ją zrozumieć. To zamknięta część z początkiem i zakończeniem. Ci z nas którzy czytali poprzednie części dowiedzą się wiele o przyczynach zachowania panów, których poznaliśmy w poprzednich e-bookach jednak znajomość ich nie jest konieczna do przeczytania tego.

To powieść pełna seksu, narkotyków, zbrodni pokazująca nam kumpli połączonych w dzieciństwie, to jak rodzą się przyjaźnie i nienawiści na przełomie kolejnych lat. Opowieść pokazuje nam stosunki między ludźmi połączonych lojalnością, braterstwem, miłością, seksem. Dowiemy się do czego są zdolni dla siebie i innych, oraz jak wysoką cenę przychodzi zapłacić ich sumieniu. Czytając tą powieść będziemy mieli okazję zobaczyć jak inni postrzegają Boga, przyjaźń, sukces i co stawiają na pierwszym miejscu – czy są to ludzie, uczucia czy pieniądze? Dowiemy się który z panów miał obawy wchodząc po szczeblach życia, kierując się ku dorosłości i co powodowało jego lęk. Każdy z tych mężczyzn jest inny, ale ten strach przed jutrem jest czymś co ich wszystkich łączy. Przekonajmy się, który z nich wybierze sport, który seks, a który narkotyki. I kiedy spowiadają się w barze przed barmanem, przy wódzie - czemu wybierają ten sposób zamiast księdza, krzyża i konfesjonału? Jej opis, oraz linki do fragmentów, dostępne są pod tym adresem: TUTAJ.

.....

Przepustka dla szczęścia miała skończyć się na 13 częściach i się kończy... historia "telenoweli" ma bowiem swoje zakończenie, ale zapewne wielu czytelników zadaje sobie pytanie "Co z bohaterami stało się później?" "Co z bohaterami działo się wcześniej?", aby odpowiedzieć na to pytanie autorzy podjęli próbę wydania e-booków z początkiem i zakończeniem, czyniąc to w taki sposób by czytelnicy nie musieli już zapoznawać się z całością i losem wszystkich bohaterów, a tylko i wyłącznie z tymi, których lubią i o których chcą czytać. Czasami jest to jedna część, innym razem trylogia, bądź saga złożona z czterech części. Takimi e-bookami są (będziemy je uaktualniali w miarę naszych możliwości):


Część o Amandzie i Aleksandrze Górskich
Idealni - Mają piękny dom, zdrowe dzieci, dobre samochody. To opowieść o pozornie szczęśliwym małżeństwie, które zostało zbudowane na fundamencie intryg z cegieł wielkiego bólu i cierpienia. Czy taka konstrukcja okaże się trwała? Czytając o nich przenosicie się do świata luksusu i bogactwa, ale macie też możliwość przekonać się, że ideały nie istnieją. Każda utopia czasami się zatapia, niczym Atlantyda. Tyle, że w przypadku ludzkiego życia, a nie mitycznego lądu to wylane łzy sprawiają, że idealny świat idzie na samo dno. Fragmenty tej części dostępne: TUTAJ . Informacje o innych częściach pojedynczych (jeden e-book z początkiem i zakończeniem) dostępne są TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz